تکنولوژیک نیوز

عرضه‌ی LG G7 ThinQ با دکمه‌ی هوش مصنوعی

شرکت ال‌جی امسال در روند معرفی تلفن‌های پرچمدار خود تغییراتی داد و همین باعث شده تا اینجای سال جدید با پرچمدار جدید این شرکت روبرو نشویم. اما به هر حال این اتفاق دیر یا زود رخ خواهد داد و پرچمدار بعدی این سازنده‌ی کره‌ای برای رقابت با دیگر پرچمداران وارد بازار خواهد شد. در طول ماه های گذشته گزارشاتی با محتوای مشخصات فنی احتمالی و تصاویر این دستگاه منتشر شده است. حال تصاویر و اطلاعات بیشتری از گوشی ال‌جی G7 ThinQ به بیرون درز کرده است. در تصویر تازه منتشر شده از این دستگاه نکته‌ی جدیدی وجود دارد و آن هم قرار گرفتن دکمه ی مجزای هوش مصنوعی در لبه‌ی پرچمدار معرفی نشده ی ال‌جی است.

تعبیه کردن یک دکمه اختصاصی برای هوش مصنوعی یا بهتر بگوئیم، دستیار مجازی توسط سامسونگ آغاز شد و این شرکت در گلکسی اس ۸ دکمه‌ای را برای اجرای دستیار هوشمند بیکسبی در نظر گرفت که البته قابل برنامه ریزی بود و امکان استفاده برای کارهای دیگر از این دکمه وجود داشت. بر اساس گزارش TechRadar، ال‌جی نیز راه رقیب سنتی خود را دنبال خواهد کرد و دکمه‌ی اختصاصی دستیار مجازی را در لبه‌ی سمت چپ G7 ThinQ قرار خواهد داد. البته کمی کاربرد این دکمه در پرچمدار ال‌جی در مقایسه با پرچمداران سامسونگ متفاوت خواهد بود چرا که احتمالا این دکمه برای استفاده از ویژگی های هوش مصنوعی در دوربین پرچمدار ال‌جی کاربرد خواهد داشت. شرکت ال‌جی ویژگی های هوش مصنوعی خود را اولین بار در ماه فوریه و همزمان با رونمایی از V30s ThinQ معرفی کرد و به نظر میرسد G7 دومین دستگاهی خواهد بود که با پسوند ThinQ همراه خواهد شد.

همچنین تصویر فاش شده در این گزارش نشان میدهد که G7 ThinQ به یک نمایشگر ۶٫۱ اینچی با حاشیه نمایشگر ناچیز مجهز خواهد بود. بریدگی بالای نمایشگر در این دستگاه دیگر نکته‌ی مهمی است که بارها در گزارشات قبلی به آن اشاره شده بود. در سمت راست دستگاه نیز دکمه‌ی پاور قرار گرفته است. G7 ThinQ ال‌جی به چیپست اسنپدراگون ۸۴۵، حافظه ی رم ۴ گیگابایتی و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز خواهد بود. دوربین اصلی این دستگاه از دو لنز ۱۶ مگاپیکسلی تشکیل شده در حالی که یک لنز ۸ مگاپیکسلی تصاویر سلفی را ثبت خواهد کرد. به نظر میرسد این گوشی در امریکا در حال آزمایشات اولیه است و از ماه می رسما وارد بازار خواهد شد.