تکنولوژیک نیوز

عرضه گلکسی نوت ۹ با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری و نمایشگر ۶٫۴ اینچی

گلکسی نوت ۹ پرچمدار نیمه دوم سال ۲۰۱۸ سامسونگ خواهد بود که هر چند خیلی دستگاه حیاتی برای سامسونگ نیست اما کاربران وفادار خود را دارد و خیلی ها به آن توجه ویژه ای دارند. از جهت دیگر همزمانی عرضه گلکسی نوت ۹ با آیفون های ۲۰۱۸ نیز می تواند برای سامسونگ اهمیت ویژه ای داشته باشد. حالا اولین شایعات پیرامون گلکسی نوت ۹ درباره باتری و نمایشگر آن منتشر شده که جالب توجه هستند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این شایعات بیشتر صحبت کنیم.

شایعاتی که هم اکنون درباره گلکسی نوت ۹ می خوانیم از مراجع چینی منتشر شده که عموما افشاگرهای قابل اعتمادی هستند اما منتظر ماندن برای اطلاعاتی از منابع معتبرتر بهتر است. به هر حال صحبت هایی که این روزها به گوش می رسد این است که سامسونگ با افزایش اندازه نمایشگر از ۶٫۳ اینچ به ۶٫۴ هر چند افزایش خیلی حیاتی ای از مساحت نمایشگر نخواهد داشت اما بدین وسیله فاصله را با نمایشگر ۶٫۲ اینچی گلکسی اس ۹ پلاس افزایش خواهد داد. انتظار می رود با کمی کم شدن حاشیبه نمایشگر بدنه کلی در اندازه گلکسی نوت ۸ باقی بماند.

باتری یکی از مواردی است که در خانواده گلکسی نوت مسبب خاطرات بدی شده است و به همین دلیل گلکسی نوت ۸ باتری ۳۳۰۰ میلی آمپری دارد. شایعاتی درباره باتری گلکسی نوت ۹ حجم ۴۰۰۰ میلی آمپری را پیشنهاد می دهند که حقیقتا خیلی بزرگ است. در حال حاضر پرچمدارهای بزرگ هوآوی باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری دارند و اینطور نیست که پیش از گلکسی نوت ۹ چنین چیزی نظیر نداشته باشد یا پیاده کردن آن خیلی ساخت باشد اما بزرگترین حجم باتری ای که در پرچمدارهای سامسونگ تا کنون استفاده شده باتری ۳۶۰۰ میلی آمپری گلکسی اس ۷ اج است و افزایش به ۴۰۰۰ میلی آمپر در گلکسی نوت ۹ با توجه به بهینه سازی های سامسونگ و چیپست یکسان نسبت به گلکسی اس ۹ (یا اسنپدراگون ۸۴۵ یا اگزینوس ۹۸۱۰) می توان انتظار عمر باتری خیلی خوب را داشت.

درباره شایعه نمایشگر موضوع دیگری هم هست که هنوز تایید نشده اما آن حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر است. مدت زیادی است این شایعه را می شنویم اما شرکت های بزرگ آن را محقق نکردند بلکه شرکت ها چینی اولین ارایه دهنده حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر بودند. به صورت کلی این شایعه که گلکسی نوت ۹ با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری و نمایشگر ۶٫۴ اینچی عرضه خواهد شد، می تواند برای خیلی از کاربران خانواده گلکسی نوت جذاب باشد.