تکنولوژیک نیوز

معرفی تبلت جدید سونی با جوهر الکترونیک و کاغذ دیجیتال

سونی امروز دو دستگاه معرفی کرده که یکی از آن ها خیلی کم دیده و شنیده شد. تبلت جوهر الکترونیک کاغذ دیجیتال سونی محصولی است که قبلا در اندازه A4 یا ۱۳٫۳ اینچ تولید و عرضه شده بود و حالا به نظر می رسد که نسل بعدی این کتابخوان دیجیتال معرفی شده و اندازه کوچکتری دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا تبلت جوهر الکترونیک کاغذ دیجیتال در اندازه A5 را ببینیم.

همانطور که در تصویر اصلی مطلب نیز می بینید، با یک تبلت جوهر الکترونیک کوچکتر رو به رو هستیم، تبلتی در اندازه کاغذ A5 و اگر بخواهیم به صورت اندازه نمایشگرها که بیشتر شناخته شده اند آن را بیان کنیم، نمایشگر ۱۰٫۵ اینچی دارد. رزلوشن این نمایشگر جوهر الکترونیک ۱۰٫۵ اینچی برابر ۱۴۰۴*۱۸۷۲ نقطه است که چگالی ۲۲۴ نقطه در هر اینچ مربع را به ما می دهد. این نمایشگر تا ۱۶ سطح رنگ های بین سیاه و سفید را می تواند نشان دهد.

نام این تبلت که سونی DPT-CP1 است ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی برای فایل های PDF دارد و با نرم افزار ویژه خود می تواند از سیستم عامل های iOS، اندروید، ویندوز و مک فایل ها را دریافت کند. از نظر مشخصات ابعادی و وزنی می توان ضخامت ۵٫۹ میلی متر و وزن کمتر از نیم پوند (حدودا ۲۲۶ گرم) را عنوان کرد. جالب اینکه با هر بار شارژ تا یک ماه می تواند کار کند و این عالی است!

متاسفانه تبلت کتابخوان سونی DPT-CP1 همانند نمونه ۱۳٫۳ اینچی یا همان A4 خود فقط در ژاپن به فروش خواهد رسید و رده قیمتی آن معادل ۶۵۰ دلار است یعنی ۱۰۰ دلار ارزان تر از نمونه بزرگتر خود! این دستگاه حدودا ۲ ماه بعد در بازار ژاپن در دسترس خواهد بود.