تکنولوژیک نیوز

عرضه آپدیت اندروید ۸ برای گلکسی A5 2017

طبق زمان بندی های ارایه شده قرار بود آپدیت اندروید ۸ گلکسی A5 2017 اواسط اردیبهشت ارایه شود ولی حالا پیش از آغاز اردیبهشت ماه شاهد ارایه رسمی این آپدیت هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا جزئیات بیشتری درباره آپدیت اندروید ۸ گلکسی A5 2017 بخوانیم.

آپدیت اندروید 8 گلکسی A5 2017

آپدیت اندروید ۸ گلکسی A5 2017

امروز از روسیه و رومانی خبر می رسد که برای مدل سامسونگ SM-A520 آپدیت اندروید ۸ با حجم ۱٫۲۵ گیگابایت عرضه شده است. این آپدیت که به صورت OTA برای کاربران کشورهای مذکور ارایه شده است، علاوه بر جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید ۸، جدیدترین رابط کاربری سامسونگ یعنی سامسونگ اکسپرینس ۹ (Samsung Experience 9.0) را نیز به دستگاه اضافه کرده است.

یکی از تغییرات کوچک اما واقعا لازم که در این آپدیت اندروید ۸ گلکسی A5 2017 اضافه خواهد شد، اموجی های جدید است. قبلا در ترنجی خواندیم که اموجی ها اختصاصی سامسونگ گاها اشتباه برانگیز هستند و کاربر نمی تواند منظور صحیح خود را به راحتی در آن پیدا کند یا گاها موجب سوتفاهم نیز می شد (مشکلی که شخصا برای من پیش آمده بود!) حالا به لطف سامسونگ اکسپرینس ۹ شما از اموجی های اصلاح شده نیز بهره مند می شود. همچنین علاوه بر این تغییر در بخش رابط صفحه کلید، پشتیبانی از Gif (تصویر متحرک) و استیکر نیز به آن اضافه می شود.

به گفته Gsmarena عملکرد خودکار بیکسبی نیز بهبود میابد اما حقیقتا من به خاطر ندارم که اصلا گلکسی A5 2017 بیکسبی داشته باشد که بخواهد عملکردش بهبود یابد اما شاید منظور اضافه شده لانچر بیکسبی هوم باشد! قابلیت دیگر که خیلی می تواند برای افرادی که از لنز رنگی استفاده می کنند، Color Lens است که با سامسونگ اکسپرینس ۹ به گلکسی A5 2017 اضافه می شود.