تکنولوژیک نیوز

معرفی خودروی بی نظیر میباخ SUV با امکاناتی بیشتر اتاق پذیرایی

هفته گذشته بود که خبری مبنی بر نزدیک بودن زمان معرفی یک SUV گران قیمت از سوی مرسدس منتشر شد. این خودرو جزو برند میباخ قرار داشت و اولین SUV این شرکت به حساب می آمد و با توجه به اسم آن (Ultimate Luxury به معنی نهایت اشرافیت) انتظار می رفت با خودرویی بی نظیر از نظر امکانات روبرو باشیم. در فاصله چند روز تا آغاز نمایشگاه خودروی پکن کمپانی مرسدس رسما به معرفی SUV میباخ پرداخته و به راحتی چشم ها را به خود خیره کرده است.

طراحی خارجی UL شکلی است که تا کنون مشابه آن را ندیده اید. با وجود شباهت های اندک به مرسدس GLS اما تفاوت های بسیار زیادی بین این خودروها وجود دارد که Ultimate Luxury را کاملا متفاوت می کند. گوردون وگنر، رییس بخش طراحی دایملر، درباره طراحی این خودرو اعتقاد دارد “طرح مفهومی ما در UL ترکیبی از هویت یک SUV با لوکس بودن یک خودروی سالن اشرافی است تا در نهایت محصولی در نهایت مدرن بودن تولید شود”. به گزارش وب سایت تاپ گیر، دلیل اصلی ترکیب کردن دو کلاس پرطرفدار خودرو توسط میباخ تقاضای بسیار زیاد بازار چین برای خرید چنین محصولی است و از آنجا که چینی ها می توانند مبالغ سنگینی برای خرید این ماشین ها پرداخت کنند در نتیجه UL هم برای بازار چین هدفگذاری شده است.

اما جدا از طراحی خارجی، در بخش داخلی نیز همه چیز در نهایت اشرافیت و لوکس بودن قرار دارند. تنها با نگاه کردن به تصاویر می توانید ببینید امکانات خودروی SUV میباخ حتی از اتاق پذیرایی یک خانه عادی هم بیشتر است! ارائه جزئیات فنی و مشخصات بیشتر به نمایشگاه خودروی پکن موکول شده اما در حال حاضر می دانیم حداکثر توان تولیدی توسط پیشرانه های به کار رفته الکتریکی این خودرو ۷۴۰ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. به گفته مرسدس با یک بار شارژ می توان مسافتی در حدود ۳۰۰ کیلومتر را طی کند. در ادامه می توانید در یک گالری تصاویر بیشتری از Ultimate Luxury مرسدس مشاهده کنید: