تکنولوژیک نیوز

نهمین مقاله‌ پر بازدید ویکی پدیا در سال ۲۰۱۷ مقاله بیت کوین است

لیستی از مقالات پربازدید و برتر ویکی پدیا در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. مقاله بیت کوین نیز در این لیست وجود داشت و توانست نهمین مقاله پربازدید این سایت باشد.

مقاله بیت کوین ویکی‌پدیا در کل توانسته بیش از ۱۵ میلیون بازدید داشته باشد که با فاصله‌ی کمی نسبت به مقاله‌ی مربوط به ایالات متحده امریکا در رده‌ی نهم قرار گرفته است. بیت کوین یک میلیون بازدید بیشتر از فیلم زن شگفت‌انگیز یا واندر وومن و ۲.۶ میلیون بازدید بیشتر از دواین داگلاس جانسون ملقب به صخره (بازیگر و کشتی کج کار آمریکایی) و ۲ میلیون بازدید بیشتر از ایلان ریو ماسک داشته است.

مقاله بیت کوین ، نهمین مقاله پربازدید ویکی پدیا

ویراستار ارشد ویکی‌پدیا در نوشته‌ای طنز بیان کرد که بیت کوین چیزی بسیار نامحسوس و غیرقابل لمس است اما باز هم ممکن است سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به سهام تسلا در سال ۲۰۱۷ داشته باشد. وی بیت‌کوین را به خوبی طلا، درخشان‌تر از سرب، روینده‌تر از گل لاله می داند.

مقاله بیت کوین نهمین مقاله‌ پر بازدید ویکی پدیا

البته غیر از بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتالی مطرح دنیا نیز در بین مردم محبوب هستند اما هیچ مقاله‌ی دیگری در رابطه با ارز دیجیتال در این لیست ۵۰ تایی قرار نگرفته است. این روزها مردم بیشتر در مورد بلاک‌چین جستجو می کنند و این نشان می دهد که مردم عمیق‌تر از گذشته به مطالعه و درک دنیای ارز دیجیتال و تکنولوژی حاکم بر آن، علاقه‌مند هستند.