تکنولوژیک کالا

عرضه اندروید اوریو برای آنر ۷X هواوی

همان‌طور که انتظار می‌رفت، اکنون گوشی آنر ۷X در حال دریافت به‌روزرسانی اندروید ۸.۰ اوریو است. ظاهرا این اسمارت‌فون در پاسخ به نیازهای مشتریان طرفدار هندست‌های میان‌رده تولید و فروش آن از اوایل سال جاری در ایالات‌متحده آغاز شده است.

هنگام رونمایی از این اسمارت‌فون در ایالات‌متحده، آنر به خریداران گوشی آنر ۷X وعده عرضه به‌روزرسانی اندروید ۸.۰ اوریو را داد. کمپانی چینی از امروز انتشار به‌روزرسانی اندروید ۸.۰ اوریو بر پایه رابط‌ کاربری EMUI 8.0 را برای کلیه دستگاه‌های آنر ۷X در ایالات‌متحده آغاز کرده است.

با این‌حال به‌روزرسانی به صورت دسته‌ای انجام می‌شود؛ لذا براساس شماره IMEI گوشی خود احتمالا بسته به‌روزرسانی را کمی دیرتر یا زودتر دریافت خواهید کرد. در صورتی که هنوز به‌روزرسانی اندروید ۸.۰ اوریو را دریافت نکرده‌اید، در ادامه به برخی ویژگی‌های برجسته جدید و بهبودهای اعمال شده در این نسخه اشاره شده است:

نوار پیمایشی شناور جدید

نوار پیمایشی شناور با میان‌برهای جدیدا اضافه شده به صفحه اصلی، کاربران را قادر می‌سازد تا عملیات پیمایش را از هر نقطه صفحه نمایش انجام داده و با دستگاه خود کار کنند.

برنامه مدیریت گوشی و منوی تنظیمات به‌روزرسانی شده

منوی تنظیمات بازطراحی شده ظاهری شفاف‌تر و کاربرپسندتر دارد. برنامه به‌روزرسانی شده مدیریت تلفن، سیستم را براساس الگوهای مصرف و به شکل خودکار بهینه‌سازی نموده و همواره اسمارت‌فون را در بهترین وضعیت کارکرد نگاه می‌دارد.

سطل زباله گالری گوشی

اکنون کاربران در صورت حذف تصادفی تصاویر و ویدویوها می‌توانند آن‌ها را بازیابی نمایند. در رابط کاربری جدید، گالری مجهز به یک سطل زباله است که از تصاویر و ویدیوهای پاک شده برای مدت زمان ۳۰ روز نگهداری می‌کند.

ادغام یکپارچه با LinkedIn

در رابط کاربری EMUI 8.0، برنامه‌های دفترچه تلفن و ایمیل امکان همگام سازی جزئیات حرفه‌ای مخاطبینLinkedIn کاربران را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و این موضوع، مدیریت مخاطبین در کلیه قسمت‌های سیستم‌عامل را سریع‌تر و آسان‌تر خواهد کرد.

اتصال به ۲ دستگاه بلوتوثی

اکنون اسمارت‌فون‌ها قادر خواهند بود تا به صورت همزمان به ۲ دستگاه بلوتوثی متصل شوند. این مسئله، سرگرم‌کننده بوده و تجربه کار با تلفن همراه را ارتقا خواهد داد.

قابلیت فیس‌آنلاک

این قابلیت با اسکن چهره کاربر احراز هویت شده، امکان بازگشایی سریع قفل دستگاه را فراهم می‌کند. همچنین مانع از باز شدن قفل گوشی با چشمان بسته شده و مجوز مشاهده جزئیات نوتیفیکیشن‌ها در لاک‌اسکرین را تنها در اختیار صاحبان دستگاه قرار می‌دهد و بدین ترتیب از امنیت حداکثری اطمینان حاصل می‌شود.

به‌خاطر داشته باشید که به‌روزرسانی تنها در ایالات‌متحده عرضه می‌شود. بنابراین در صورتی که ساکن کشور دیگری هستید و دستگاه خود را به اندروید ۸.۰ اوریو به‌روزرسانی نکرده‌اید، بایستی مدت زمان بیش‌تری منتظر بمانید.