تکنولوژیک نیوز

دوربین دوگانه در گلکسی ای ۹ استار (Galaxy A9 Star) با نمایشگر بدون بریدگی

پس از معرفی گلکسی ای لایت لاکچری (Galaxy S Lite Luxury) برای بازار چین با امید جلب نظر مخاطبان سخت پسند و رقابت با رقبای سخت جان این بازار، حالا دستگاهی که پیش از شایعات آن را تحت عنوان سامسونگ SM-G8850 می شندیم با نام گلکسی ای ۹ استار (Galaxy A9 Star) لو رفته و بدون بریدگی نمایشگر اما دوربین دوگانه شبیه به آیفون X است. در ادامه همراه باشید تا این دستگاه را بررسی کنیم.

گلکسی A9 استار

گلکسی A9 استار

این ظاهر جلوی گلکسی ای ۹ استار (Galaxy A9 Star) یا حتی به تعبیر یک سایت دیگر گلکسی اس ۹ مینی است! به هر حال هر نامی که دارد این دستگاه سامسونگ SM-G8850 خواهد بود و تمرکز ویژه ای روی بازار چین خواهد داشت. نمایشگر کم حاشیه با نسبت تصویر ۱۸:۹ که سامسونگ به آن Infinity Display می گوید در این دستگاه ها دیده می شود که نمایشگر همیشه روشن (AOD) نیز روی ان ها فعال است. اندازه این نمایشگر احتمالا ۶٫۳ اینچ است و رزلوشن آن FHD+ خواهد بود. از این زاویه می توان جک ۳٫۵ میلی متری آن را نیز تایید کرد.

گلکسی A9 استار

گلکسی A9 استار

این ظاهر ناآشنا برای محصولات سامسونگ نیز پشت گلکسی ای ۹ استار (Galaxy A9 Star) است. مدت زیادی است که به خاطر نمی آوریم دوربین موبایل های سامسونگ گوشه قاب پشتی باشد اما حالا یک دوربین دوگانه روی گوشه سمت چپ قرار گرفته است. این سبب می شود که ظاهر دستگاه شبیه به آیفون X دیده شود هر چند که نه گوشه های آن گرد است و نه همانند شیائومی می ۸ به شکل آیفون X فلاش را بین دو دوربین قرار داده باشد اما به هر حال شبیه است. همچنین حسگر اثرانگشت تک و تنها به صورت مربعی وسط قاب پشتی است که البته موقعیتش کمی بالا به نظر می رسد و شاید بهتر بود که پایین تر در نظر گرفته شود.

به جز لوگوی سامسونگ و برچسب های دیگر، موضوع خاص دیگری روی قاب پشتی وجود ندارد. از این زاویه می توان گفت که دکمه بیکسبی نیز زیر دکمه های تنظیم حجم صدا قرار گرفته و پورت Type C نیز برای شارژ در نظر گرفته شده است. هر چند به پشت دستگاه مربوط نیست اما حدس کم خطایی است اگر بگوییم اسکنر عنبیه چشم نیز برای گلکسی A9 استار در نظر گرفته شده است.

باتری گلکسی A9 استار احتمالا ۳۷۰۰ میلی آمپر، سیستم عامل آن اندروید ۸٫۱، دوربین دوگانه اصلی ۲۴+۱۶ و سلفی ۱۶ مگاپیکسلی را ارایه خواهد کرد. نظر شما چیست؟ این دستگاه که در تصویر می بینید نماینده شایسته ای برای سامسونگ خواهد بود؟