تکنولوژیک نیوز

معرفی و مقایسه شیائومی می ۸ با وان پلاس ۶

وان پلاس ۶ و شیائومی می ۸ را می توان مهم ترین پرچمدارهای بازار چین پس از هوآوی پی ۲۰ پرو دانست. در حقیقت اگر نگاهی داشته باشید به نحوه فعالیت برندهای چینی، می بینید برخی برندها مثل ویوو و اوپو متمرکز بر بازار داخل هستند، وان پلاس و شیائومی در حال شخم زدن بازارهای در حال توسعه و هوآوی سودای بازار اروپا و امریکا را در سر دارد! مقایسه وان پلاس ۶ و شیائومی می ۸ به سبب رده قیمتی مشابه زیر ۵۵۰ دلار و ادعای بزرگ هر کدام مبنی بر بهترین بودن، مشخصا یکی از مقایسه هایی خیلی از کاربران به دنبال آن هستند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا مقایسه مشخصات وان پلاس ۶ با شیائومی می ۸ را داشته باشیم.

مقایسه مشخصات وان پلاس 6 با شیائومی می 8

مقایسه مشخصات وان پلاس ۶ با شیائومی می ۸

با ابعاد آغاز می کنیم جایی که شیائومی می ۸ کمی جمع و جورتر و سبک تر از وان پلاس ۶ است در حالی که ۱۰۰ میلی آمپر باتری بزرگتری هم دارد اما خب از یاد نبرید که نمایشگر وان پلاس ۶ به مقداری جزئی بزرگتر از شیائومی می ۸ است. از نظر کیفیت نمایشگر باید گفت هر دو خیلی شبیه به هم هستند. نوع پنل هر دو AMOED است که نمونه شیائومی با همکاری سامسونگ ساخته شده است. رزلوشن FHD+ بوده و البته هر دو بریدگی نمایشگر دارند که شیائومی می ۸ درون این بخش تشخیص چهره با مادون قرمز (یا همان تشخیص چهره سه بعدی) قرار داده و وان پلاس ۶ در بریدگی نمایشگر کوچکترش فقط دوربین سلفی و بلندگوی مکالمه!

از نظر سخت افزاری هر دو شبیه به هم هستند و بهترین چیپست کوالکام یعنی اسندراگون ۸۴۵ در قلب آن ها می تپد. نمونه شیائومی اما حافظه رم ۸ گیگابایتی ارایه نمی کند ولی هر دو تا حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی را عرضه می کنند. سیستم عامل هر دو دستگاه اندروید ۸٫۱ با پوسته اختصاصی خود است. در بخش دوربین ها وان پلاس کمی پررزلوشن تر اما نمونه شیائومی ترندی تر است. دوربین دوگانه شیائومی می ۸ با ترکیب ۱۲+۱۲ مگاپیکسل برای عکاسی تله تجهیز شده است اما دوربین دوگانه وان پلاس ۶ با ترکیب ۱۶+۲۰ مگاپیکسلی فقط برای عکس های بهتر به بازار آمده است! دوربین سلفی اما در شیائومی می ۸ پر پیکسل تر از وان پلاس ۶ است.

هر دو دستگاه دو سیم کارت هستند اما هیچ کدام از کارت حافظه جانبی پشتیبانی نمی کنند که ضعف بزرگی برای آن ها به شمار می رود. نمونه وان پلاس ۶ در مقابل پاشش قطرات آب مقاوم است که نمونه شیائومی چنین مقاومتی ندارد! اما از نظر قیمت که مهم ترین بخش مقایسه است، شیائومی می ۸ برای مدل پایه قیمت ۴۲۱ دلار دارد که وان پلاس ۶ حدود ۵۰۰ دلار برای شما آب می خورد! این قیمت ها البته قیمت بازار چین است و در بازار جهانی ممکن است متفاوت باشد!