تکنولوژیک کالا

رویت اسمارتفون‌های گلکسی S20 سامسونگ در گیک‌بنچ با رم ۱۲ گیگابایتی

سه اسمارتفون خانواده سری گلکسی S20 سامسونگ توسط بنچمارک گیک‌بنچ مورد آزمایش قرار گرفتند. مدل‌های مورد تست مختص بازار‌های کره‌ جنوبی و ایالات متحده آمریکا هستند، زیرا به جای استفاده از چیپست اختصاصی سامسونگ از تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ بهره می‌گیرند. به نظر می‌رسد که مدل‌های بازار اروپا از تراشه اگزینوس ۹۸۳۰ استفاده خواهند کرد.

هر سه مدل دارای ۱۲ گیگابایت حافظه رم هستند، البته، مقدار رم گزارش شده در این بنچمارک کم‌‌تر است، زیرا بخشی از حافظه رم برای تراشه گرافیکی رزرو می‌شود. هر سه تلفن نیز امتیاز یکسانی را در تست‌های گیک‌بنچ دریافت کرده‌اند و نتایج تست فوق با نتایج سایر تلفن‌های مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ کاملا مطابقت دارد.

در برخی از بخش‌ها نیز شاهد اختلافات امتیازی هستیم که انتظار می‌رود مربوط به نرم‌افزار‌ها و سخت‌افزار‌های از پیش نصب شده باشد.

سه اسمارتفون گلکسی S20 با شماره مدل SM-G981 (گلکسی S20)، SM-G986 (گلکسی S20 پلاس) و SM-G988 (گلکسی S20 الترا) در گیک‌بنچ رویت شده‌اند. مدل‌های دارای حرف N متعلق به بازار کره جنوبی و مدل‌های با حرف U برای بازار ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته شده‌اند. احتمال می‌دهیم که مدل دارای حرف F نیز مختص بازار اروپا باشد.

نکته دیگری که باید درباره شماره مدل‌ تلفن‌های جدید سامسونگ گفت، اضافه شدن یک واحدی به اعداد آن‌ها است. به عنوان نمونه، اسمارتفون گلکسی S10e دارای شماره مدل G970 بوده و S10 پلاس با شماره مدل G975 روانه بازار شده است. این مسئله بدان معناست که مدل‌های مورد تست از اینترنت ۵G پشتیبانی می‌کنند. مدل‌های G980 و G985 نسخه‌های LTE گلکسی S20 هستند. هنوز مشخص نیست که آیا مدل الترا در نسخه LTE هم به بازار عرضه می‌شود یا خیر. اما آن طور که به نظر می‌رسد، جواب “خیر” است. مدل‌های LTE مخصوص بازار‌هایی بوده که هنوز اپراتور‌های موبایل از اینترنت ۵G بهره‌برداری نکرده‌اند.